POMECH POL - renowacja części maszyn, koła zębate - Łódź

______________________________________________________________

 Tłocznictwo

Firma Pomech - Pol specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu oprzyrządowania do produkcji wielkoseryjnej.
Naszą specjalnością są wykrojniki i krępowniki dla produkcji III i IV klasy (serie przekraczające kilkaset tysięcy sztuk). Wykonujemy przyrządy zarówno do wytwarzania elementów z taśmy stalowej, formatek jak i do formowania i wykrawania profili stalowych i aluminiowych. Specjalnie przygotowane pod tym kątem biuro konstrukcyjne pomoże dopasować do państwa produkcji najwłaściwsze narzędzie. Na życzenie klienta wyposażamy nasze konstrukcje w układy automatyki takie jak podajniki, wyrzutniki, kurtyny bezpieczeństwa.

Sprawdziany, wzorce i przyrządy pomiarowe

Przy produkcji wielkoseryjnej bardzo ważna staje się walidacja produkowanego wyrobu i zapewnienie zgodności z przyjętymi założeniami. By spełnić te wymagania bardzo często stosuje się specjalnie przygotowane wzorce, które nie tylko wydatnie skracają czas potrzebny na sprawdzenie elementu ale także eleminują potrzebę posiadania wykwalifikowanego personelu, którego zadaniem jest tylko i wyłącznie kontrola pomiarowa produkcji. Firma Pomech-Pol wykonuje sprawdziany pomiarowe według specyfikacji klienta, przy wykorzystaniu wysokiej klasy komponentów, min. czujników pomiarowych firmy Mitutoyo, gwarantując najwyższą precyzję i powtarzalność pomiaru.

Przyrządy obróbkowe, spawalnicze

Kolejnym kierunkiem produkcji firmy jest wytwarzanie przyrządów wspomagających produkcję, zarówno jeśli chodzi o obróbkę skrawaniem jak i spawanie konstrukcji oraz montaż. Doświadczenie często pokazuje, że wykonanie pewnych elementów jest bardzo utrudnione przy wykorzystaniu tylko standardowych narzędzi mocujących a czasem wręcz niemożliwe jest spełnienie wszystkich warunków narzuconych produkcji bez wykonania odpowiedniego uchwytu obróbkowego. Dobra znajomość zasad konstrukcji takich przyrządów oraz doboru odpowiednich materiałów pozwalają naszej firmie projektować rozwiązania zwiększające wydajność i co często ważniejsze, jakość produkcji.

Części maszyn, koła zębate (wał z wielowpustem albo koło zębate)

Zróżnicowany i nowoczesny park maszynowy pozwala nam podjąć się wykonania elementów, które wymagają użycia narzędziowych materiałów, złożonego procesu produkcji i często długotrwałej obróbki wykańczającej. Nowoczesne urządzenia zapewniają przy tym żądaną dokładność, która w przypadku części maszynowych tolerowana jest często w setnych częściach milimetra.

Narzędzia specjalne (rolki do Arkusa)

Produkcja przemysłowa wielokrotnie wymaga zastosowania narzędzi, których nie znajdziemy w standardowych katalogach. Potrzeba obróbki materiałów nietypowych, często o skomplikowanym przekroju i zróżnicowanym kształcie uzasadnia wykorzystanie specjalistycznych narzędzi. Nasza firma przygotowuje dla klienta takie narzędzia "szyte na miarę", przy czym nie są to tylko narzędzia skrawające. Przygotowujemy także rolki gnące do automatów oraz specjalne kopyta do zaginania profili.Produkty charakterystyczne dla firmy Pomech – Pol to: części maszyn, koła zębate, wykrojniki tłoczniki do metalu, metale obróbka skrawaniem, renowacja części maszyn, frezowanie szlifowanie spawanie, toczenie metali Łódź